Turistika a pobyt v přírodě 23.6.
Dnes ráno jsme vyrazili v malém počtu k Orálkové chatě, ale naše řady nám doplnili dva malí čtyřnozí drobečci – kocourci, kteří se rozhodli, že budou turistiku trénovat s námi. Když jsme společně došli až na posečené pole, začali být vystrašení a nechtěli se sami vrátit. Proto jsme naši plánovanou trasu upravili a jinou cestou jsme je dovedli k jejich domovu.
Pak nás cesta dovedla do včelína k panu Josefu Kučákovi, který na nás čekal, aby nám povyprávěl o chovu včel. Ukázal nám, kde včely vyrábí med, jak se o včely starají a děti si mohly vyzkoušet točení bubnu, ve kterém se med stáčí. Také si mohly vyzkoušet včelařský ochranný klobouk a masku.
Za odměnu jsme všichni dostali malého medvídka plného skvělého medu.
Naši výpravu za zážitky jsme zakončili prací. U školy jsme si barevně pokreslili náš třídní vyvýšený záhon. Už je krásně rozkvetlý ze všech stran.
E.K.